بایگانی دسته‌ی: سیستم های نظارت تصویری

سیستم های نظارت تصویری در خاورمیانه گسترده ‌تر و وسيعتر خواهد شد
“مجله تخصصي دنياي حفاظت ”
بازار فناوری های نظارت تصویری و حفاظتی خاورمیانه به دنبال متعادل شدن تدریجی قیمت نفت و شرایط اقتصادی، همراه با قوانین و مقررات محدود نظارت تصویری IP در حال رسیدن به تکامل است؛ از این رو تمامی جوانب راهکارهای حفاظتی، از مشخصات سیستم های نظارت تصویری گرفته تا ملزومات ذخیره‌ سازی را شامل می ‌شود.

تقاضا برای راهکارهای سیستم های نظارت تصویری جهت حفظ امنیت مردم و اموال آنان همچنان یک موضوع رایج باقی مانده است. فخری لیمدیوالا (Fakhri Limdiwala) مدیر توسعه‌ ی تجاری کمپانی Hanwha Techwin در این مورد گفت: فناوری‌ های نظارت تصویری در سال 2017 با رشد قابل توجهی در برخی بازارهای خاورمیانه نظیر امارات متحده عربی، عمان و کویت همراه بود؛ در حالی که در بازارهای دیگر این منطقه کاهش را شاهد بودیم.

این حقایق، کمپانی ‌ها را بر آن داشت تا سیستم های نظارت تصویری را در راستای نیازهای منحصر به فرد این منطقه معرفی نمایند.

فناوری های نظارت تصویری حرارتی

فناوری ‌های خاصی نظیر دوربین ‌های مداربسته حرارتی همچنان در بازار این منطقه متقاضی دارد و تولیدکنندگان برای افزایش استقامت دوربین در شرایط آب و هوایی سخت، قابلیت ‌های بیشتری به آن اضافه نموده ‌اند.

اریکا جرج (Erika Görge)، مدیر ارتباطات کمپانی Bosch Security Systems اظهار داشت: دوربین‌ های مداربسته حرارتی برای موقعیت ‌هایی که نیازمند حداکثر هشیاری نسبت به محیط و تشخیص سریع اشیا و سوژه‌ ها می‌باشند، محصولی ایده ‌آل به شمار می ‌روند. این دوربین‌ ها حتی در شرایط محیطی پر چالش و سخت نیز قابلیت مشاهده‌ ی محیط را دارا می‌ باشند، همچون در محیط ‌های مملو از دود، گرد و غبار یا مه.

مشتریان خرد

در سیستم های نظارت تصویری بخشي که با رشد چشمگیری مواجه بوده، بخش خرده فروشی و فروشگاه‌ هااست. کاربران نهایی با امکانات گسترده ‌ای مواجهند که تمرکز آنان را به سوی چیزی فراتر از حفاظت سوق می ‌دهد. آنان در جستجوی متعادل ‌سازی داده ‌ها هستند تا بتوانند تصمیمات کاری درستی بگیرند، تعیین کنند که چند نفر باید در فروشگاه مشغول باشند و یا حتی به تشخیص اعلام هشدار حریق بپردازند.

امنیت الکترونیک4
امنیت الکترونیک4

اتین ون در وات (Ettiene Van Der Watt)، مدیر آموزش و مهندسی خاورمیانه و آفریقا در کمپانی Axis Communications گفت: ما شاهد افزایش تقاضای مشتریان به رزولوشن بالاتر هستیم. برخی مقررات در حال اجرا می ‌باشد که بر اساس آن رزولوشن دوربین ‌ها از 720 پیکسل که استاندارد اولیه‌ محسوب می ‌شد به 1080 پیکسل تغییر یافت.

نیاز دیگری که در رابطه با سیستم های نظارت تصویری در این منطقه احساس می‌ شود زمان نگهداری بیشتر است. بعضی اوقات 30 تا 60 روز کافی است؛ اما مسئولین محلی برای بیشتر پروژه ‌های بزرگ خواهان 3 تا 6 ماه هستند.

پیتر کیم (Peter Kim)، مدیر ارشد و رئیس کل مرکز پشتیبانی فنی جهانی کمپانی IDIS متذکر شد: به کار بردن H.265 با کدک هوشمند IDIS کار حساسی بود. با کمک قابلیت انتقال تطبیقی حرکت (MAT) مشتریان می‌ توانند حداکثر 90 درصد در ذخیره سازی و پهنای باند خود صرفه‌ جویی کنند و بنابراین با وجود گذار به رزولوشن Full-HD یا 4K دیگر ذخیره‌ سازی برایشان مشکل ساز نخواهد بود. علاوه بر این، کدک هوشمند IDIS به معنای قابلیت سازگاری بیشتر است؛ چرا که کاربران می ‌توانند ویدئو را با فناوری H.264 مشاهده و با فناوری H.265 ضبط کنند.

در این رابطه بیشتر بدانیم:

همانطور که کاربران در این منطقه به دنبال افزایش کمیت و کیفیت سیستم های نظارت تصویری هستند، هزینه و اهمیت ذخیره ‌سازی داده ‌های ویدئویی به تبع آن بالا می ‌رود.
سین چانگ (Sean Chang)، مدیرکل کمپانی Rasilient Systems در این زمینه گفت: دولت ‌ها تعیین می ‌شوند تا حفاظت را بهبود بخشند. ما شاهد حفظ و نگهداری طولانی ‌تر ویدئو در تمامی کشورها هستیم. ما همچنین مشاهده می‌ کنیم که بردباری مشتریان نسبت به از دست دادن بخشی از ویدئو کمتر شده است.

در پایان کیم از كمپاني IDIS گفت: تقریباً هیچ ارتباط یا مداخله ‌ای از سوی کاربر مورد نیاز نخواهد بود. این قابلیت، بسیار هوشمند است. تمامی دوربین‌ های مداربسته یک مجموعه، اهمیت ندارد. از میان 32 دوربین شاید تنها چهار دوربین اهمیت بالایی برای ما داشته باشند. برای این چهار دوربین، شما می ‌توانید تقریباً یک حفاظت برابر برای مشکل شبکه یا NVR، تضمین ضبط ویدئوی 24 ساعته، سازگاری با SDXC، 2 ترابایت حافظه در هر دوربین و … را فراهم کنید.

انواع سیستم های نظازت تصویری

دوربین های مداربسته در جهان دارای چند نوع تکنولوژی می باشند که ما به صورت فهرست وار به آن ها اشاره می کنیم:

 1. دوربین های مداربسته آنالوگ
 2. دوربین های مداربسته AHD
 3. دوربین های مداربسته HDCVI
 4. دوربین های مداربسته HDTVI
 5. دوربین های مداربسته HDSDI
 6. دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP

دوربین ها از نظر شکل ظاهری نیز به چند دسته تقسیم می شوند:

 1. بالت Bullet
 2. دام Dome
 3. باکس Box Camera
 4. اسپید دام Speed Dome
 5. پین هول Pinhol
 6. Fisheye یا همان دوربین های 360 درجه

همراهی شرکت پاد راسخ

شرکت مهندسی راهکارهای هوشمند پاد راسخ به عنوان پیمانکار سیستم های امنیت الکترونیک و شبکه، اولین وظیفه ذاتی خود را ارائه مشاوره صحیح و کاربردی به مصرف کنندگان گرامی می داند. ما برآنیم تا با با شناخت شرایط محیطی شما، بهترین پیشنهاد را برای خرید سیستم نظارت تصویری به شما بدهیم. دومین وظیفه ذاتی ما ارائه محصول مناسب و نصب دقیق و صحیح آن برای استفاده شماست.

آنچه باعث افتخار ماست: (( برقراری امنیت و آرامش در زندگی شماست ))

شما می توانید با شرکت مهندسی راهکارهای هوشمند پاد راسخ همراه شده و از لحاط فنی به روز باشید. برای این همراهی کافیست با دنبال کردن مطالب ما در سایت و نیز در صفحه رسمی:

اینستاگرام : https://www.instagram.com/pad_rasekh

لینکدین : https://www.linkedin.com/in/pad-rasekh-305940121

تلگرام : https://t.me/tecnolojy_amniat

آپارات: https://www.aparat.com/tecnolojy_amniat

فیسبوک : https://www.facebook.com/padrasekh.co

توییتر : https://twitter.com/RasekhPad

و همچنین در یوتیوب

همراه ما باشید.

“”همه چیز تحت کنترل شماست.””

در این یادداشت کوتاه آینده فناوری های دوربین مداربسته را مختصرا بررسی نمودیم.
برگرفته از کانال ISSExhibition

DVR چیست؟

DVR

مقدمه پیش از آنکه وارد بحث شویم و درباره DVR توضیح دهیم، لازم است یک نگاه کلی به تعریف سیستم کامل نظارت تصویری داشته باشیم تا نقش دی وی آر بهتر معلوم شود.

دوربین مداربسته لامپی را بیشتر بشناسیم

دوربین-مداربسته-لامپی

یکی از انواع دوربین های وای فای دار که در سالهای اخیر به بازار اضافه شده دوربین مداربسته لامپی است. دوربین مداربسته لامپی با شکل فیزیکی شبیه به لامپ، هم طرح زیبایی دارد هم برای سارق غلط انداز است.

دوربین مداربسته پلاک خوان

دوربین مداربسته پلاک خوان

پلاک خوانی خودروها توسط دوربین مداربسته پلاک خوان رایج ترین روش برای تشخیص هویت خودروها در بسیاری از جاها همانند پارکینگ های عمومی، پلیس و … خواندن پلاک خودرو توسط دوربین های مداربسته پلاک خوان می باشد، آنچه که در این بین مهم است، وضوح تصاویر و میزان دقت در تشخیص اعداد و حروف پلاک […]

آشنایی بیشتر با دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین مداربسته در سالهای اولیه تولید خود در قالب تکنولوژی دوربین مداربسته آنالوگ به بازار ورود پیدا کرد. دوربین های مداربسته آنالوگ که تصاویر خود را با رزولشن پایینی ارائه می دادند و واحد اندازه گیری کیفیت تصویر آن تی وی لاین ( TVL ) بود، به علت قیمت مناسب مورد استقبال متقاضیان و خریداران […]

تفاوت قیمت دوربین مداربسته در چیست؟

تفاوت دوربین های مداربسته

یکی از سوالاتی که معمولا در ذهن مردم عادی و مشتریان عام سطح جامعه پیش میاید این است که تفاوت قیمت دوربین مداربسته در چیست. به عنوان مثال وقتی از چند جا قیمت دوربین مداربسته را استعلام می کنیم در حالی که اکثر آنها شبیه هم هستند اما قیمت هایشان با هم تفاوت های زیادی […]

نکات مهم در خرید دوربین مدار بسته

cctv

اگر به دنبال خرید و نصب دوربین مدار بسته در محل کار و یا منزل خود هستید باید به نکات مهم در خرید دوربین مدار بسته توجه نمایید تا انتخاب و خریدتان با دقت بالا و منطبق با نیازتان انجام شود. برای نمونه به چند نکته اولیه اشاره می شود.