دوربین مداربسته پلاک خوان

دوربین مداربسته پلاک خوان

پلاک خوانی خودروها توسط دوربین مداربسته پلاک خوان رایج ترین روش برای تشخیص هویت خودروها در بسیاری از جاها همانند پارکینگ های عمومی، پلیس و … خواندن پلاک خودرو توسط دوربین های مداربسته پلاک خوان می باشد، آنچه که در این بین مهم است، وضوح تصاویر و میزان دقت در تشخیص اعداد و حروف پلاک می باشد.

البته لازم به ذکر است که دوربین های مداربسته تنها قادر هستند تصاویر را ضبط و برروی صفحه نمایش نشان دهند و اگر تنها هدف از نصب دوربین، نمایش اطلاعات باشد از دوربین هایی با تکنولوژی(HS-BLC (High SpotlightBack Light Compensation استفاده می شود. در صورتی که ثبت اطلاعات هم مد نظر باشد، نیاز به نرم افزار و برخی سخت افزارهای دیگر هم هست که با دقت بالایی این کار را انجام می دهند.

دوربین های مداربسته پلاک خوان با سرعت بالا عکس های متوالی و با کیفیت بالا میگیرند و نرم افزار بهترین تصویر را انتخاب کرده و پردازش می کند و پلاک خودرو را تشخیص و ثبت می کند. این روش در سیستم های نظارت تصویری در حال حاضر به دلیل عمومیت پلاک، نسبت به روشهایی که از تگ های ار اف ای دی استفاده می کنند، برتری دارد.

بهتر است با یکی از شرکت هایی که این نوع دوربین را به بازار عرضه می کند آشنا شویم:

دوربین-مداربسته-پلاک-خوان-cctv

کمپانی Genetec قابلیتی جدید برای پلاک خوانی معرفی می ‌کند

کمپانی Genetec، از تولیدکنندگان پیشرو در عملیات ‌های مربوط به پارکینگ، حفاظت یکپارچه، ایمنی در اماکن عمومی، دوربین های مداربسته پلاک خوان ، اجرای عملیات و راهکارهایهوشمند تجاری، به تازگی قابلیتی به نام Plate Link را معرفی نموده است كه برای راهکار پلاک‌ خوان AutoVuTM ارائه شده است. قابلیت Plate Link، طراحی شده تا به وسایل نقلیه‌، امکان به اشتراک گذاری داده‌ های مربوط به شماره پلاک را حین انجام کار (برای نیروهای پلیس) بدهد، مانند یک نيروي کمکی برای پارک کردن افسران پلیس و نیروهای اجرای قانون عمل می ‌کند و به آنان اجازه می دهد تا مجوزهای مربوط به پارک موقت و فوری را درسراسر نقاط متعدد، دقیق ‌تر و مؤثرتر به اشتراک بگذارد.

قابلیت Plate Link چه امکانی را برای مدیریت می دهد؟

مدیریت مجوزهای به اشتراک گذاشته شده برای پارک (در موقعیت ‌هایی که چندین وسیله نقلیه، یک مجوز را به اشتراک می ‌گذارند) می ‌تواند وظیفه ‌ای پيچيده و زمان ‌بر باشد. به منظور تشخیص تعدادي از مجوز به اشتراک گذاشته شده، یک وسیله‌ ی نقلیه‌ ی پارکینگ معمولاً باید هر دو اتومبیلی که مجوز را به اشتراک گذاشته ‌اند ببیند و تشخیص دهد که هر دو همزمان درمحوطه‌ ی پارکینگ حضور دارند. با کمک AutoVu Plate Link هر وسیله ‌ی نقليه ‌ ی در حال کار می ‌تواند با استفاده از داده‌ های پلاک خودرو که ازسایر وسایل نقلیه‌ ی متصل جمع‌ آوری شده، تخلفات را شناسایی کند. این قابلیت به افزایش نرخ تشخیص کمک می ‌کند و اختصاص مسیرهای گشت ‌زنی را ساده ‌تر خواهد نمود.

چارلز پیتمن (Charles Pitman) مدیر مارکتینگ AutoVu در کمپانیGenetec اظهار داشت: در تلاشی برای ارائه‌ ی بهترین تجربه ‌ی ممکن به نيروهاي گشت، سازمان‌ های مربوط به بخش پارکینگ، خدمات خود راسازگار نموده ‌اند تا انعطاف بیشتری از خود ارائه نمایند. مجوزهای به اشتراک گذاشته شده، به راهکاری رایج تبدیل شده تا همکاری حین رانندگی با وسایل نقلیه ‌ی متعدد را تشویق کنند. این کار، وظيفه سنگین ‌تر روی دوش افسران پلیس و اجرای قانون می ‌گذارد که موظفند رعایت قوانین پارکینگ را تضمین کنند.

هدف از این قابلیت تقویت و بهبود عملکرد افسران است

وی افزود: هدف ما تقویت افسران با تسهیل سازماندهی مسيرهاي آنان و اِعمال مؤثر و کارآمد آن قوانین است، بدون اینکه لازم باشدنگران شیوه ‌ی عملکرد دوربین های مداربسته پلاک خوان خود باشند. این قابلیت جدید مزایای مشابهی را به افسران در اِعمال مقررات پارک بازمان محدود ارائه می ‌کند. در حقیقت به دو وسیله ‌ی نقلیه‌ ی مجزای در حال گشت اجازه می‌ دهد تا در یک ناحیه، حضور یافته و به صورت یکپارچه کارکنند، گویی هر دو، یک وسیله‌ ی نقلیه هستند.

هر شماره پلاکی که با تصویر دوربین های مداربسته پلاک خوان توسط یك اتومبيل اسکن شود به طور خودکار به اتومبیل بعدی منتقل می‌ شود که وارد آن محدوده شده است. زمانی که این وسایل نقلیه با یکدیگر کار می ‌کنند، اتومبیل گشت اول در ابتدا اطلاعات شماره پلاک را ثبت می‌ کند و در صورتی كه تخلفی صورت بگیرد، توسط اتومبیل گشت دوم تشخیص داده می ‌شود که از مسیر بعدی عبور می ‌کند. اتومبیل گشت اول پس از اینکه از گذشت زمانِ پارك محدود، مجبور نیست دور زده و بازگردد. استفاده از داده ‌های یکسان در اتومبیل ‌ها، نیاز به بازگشت در منطقه‌ ی شناسایی شده را از بین برده وسرعت ثبت داده ‌ها را افزایش می ‌دهد.

 

شرکت مهندسی راه کارهای هوشمند پاد راسخ

همه چیز تحت کنترل شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.