تفاوت قیمت دوربین مداربسته در چیست؟

تفاوت دوربین های مداربسته

یکی از سوالاتی که معمولا در ذهن مردم عادی و مشتریان عام سطح جامعه پیش میاید این است که تفاوت قیمت دوربین مداربسته در چیست. به عنوان مثال وقتی از چند جا قیمت دوربین مداربسته را استعلام می کنیم در حالی که اکثر آنها شبیه هم هستند اما قیمت هایشان با هم تفاوت های زیادی دارد. واقعا تفاوت قیمت دوربین مداربسته در چه چیزهایی می تواند باشد؟

اگر با ساختار دوربین مداربسته در سیستم های نظارت تصویری آشنا باشید حتما این را می دانید که مهمترین و ارزشمندترین قسمت دوربین مداربسته همان بورد الکترونیکی آن است.

بورد الکترونیکی

بسته به اینکه چه رزولشنی داشته باشد و برای کدام کمپانی باشد و یا اصلی و فرعی بودن آن قیمتش متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال در دوربین های IP یا تحت شبکه، دوربین های ۵ مگاپیکسل قیمت به مراتب بالاتری از دوربین های ۲ مگاپیکسل دارند.

برند

دومین مورد تاثیر گذار در قیمت دوربین مداربسته برند آن است. طبیعتا برندهای اصلی اروپایی و امریکایی بالاترین قیمت هارا دارند مثل برند Bosh و برند AXIS. بعد از آن برندهای کره ای و یا چینی های با کیفیت هستند مانند Dahua ، Hikvision ، Castel ، Megavision، Eyevision، و دیگر برندهای معتبر. در بین برندها بعضا برندهای ایرانی که در داخل کشور مونتاژ می شوند نیز وجود دارد که یکی از بهترین های آن دوربین مدارسته اکسوم ( Exsom ) می باشد.

جنس مواد به کار رفته

سومین مورد جنس بدنه و اندازه دوربین مداربسته است. هر چه بدنه بزرگتر و از جنس فلز باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود.

تفاوت-قیمت-دوربین-مداربسته
تفاوت-قیمت-دوربین-مداربسته

کیفیت لنز

چهارمین مورد در تفاوت قیمت دوربین مداربسته لنز آن است. لنزهای فیکس ارزان تر و لنزهای وری فوکال و موتورایز به ترتیب گران تر هستند.

سایر امکانات و تفاوت قیمت دوربین مداربسته

پنجمین مورد امکانات اضافه سیستم های نظارت تصویری است مثل امکان wdr و dwdr و یا قدرت دید درشب آن و یا امکاناتی مثل محدوده خطر و یا تشخیص چهره که از موارد تفاوت قیمت دوربین مداربسته می باشد .

در سال های اخیر نیز نوعی تکنولوژی در دوربین های مدارسته دید در شب آمده است که “استارلایت” نام دارد و امکان تصویر رنگی در حداقل نور شب را به کاربر می دهد.

لازم به ذکر است که مواردی که بیان شد به ترتیب اولویت نبود. امیداواریم با مطالعه این یادداشت کوتاه اطلاعات کلیدی در باب علل تفاوت قیمت دوربین ها به دست آورده باشید. برای آشنایی با انواع قیمت دوربین مدارسته به اینجا رجوع کنید.

یک بار دیگر تفاوت های اصلی در قیمت دوربین مداربسته را فهرست وار میشماریم:

  • تکنولوژی مورد استفاده
  • نوع بورد الکترونیکی در آن تکنولوژی
  • برند
  • جنس و ابعاد بدنه
  • لنز
  • رزولوشن
  • نوع دید درشب
  • امکانات ویژه دوربین

ارتباط با ما :

در کانال تلگرام هم همراه ما باشید : https://t.me/tecnolojy_amniat

نشانی صفحه اینستاگرام شرکت: https://www.instagram.com/pad_rasekh

#همه_چیز_تحت_کنترل_شماست

#پادراسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *