آشنایی بیشتر با دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین مداربسته در سالهای اولیه تولید خود در قالب تکنولوژی دوربین مداربسته آنالوگ به بازار ورود پیدا کرد. دوربین های مداربسته آنالوگ که تصاویر خود را با رزولشن پایینی ارائه می دادند و واحد اندازه گیری کیفیت تصویر آن تی وی لاین ( TVL ) بود، به علت قیمت مناسب مورد استقبال متقاضیان و خریداران بود.

مشکل دوربین مداربسته آنالوگ چه بود؟

اما مشکل آنجا بود که بهترین کیفیت تصویر دوربین مداربسته آنالوگ ۷۰۰ تی وی لاین بود که در مقابل دوربین های AHD اصلا قابل مقایسه نبود یعنی حتی یک دوربین مداربسته ۱ مگاپیکسلی AHD ( حداقل کیفیت AHD )،  تصویری به مراتب بهتر و شفاف تر از بهترین کیفیت دوربین مداربسته آنالوگ یعنی ۶۰۰ و ۷۰۰ TVL  ارائه می داد. اما به هر حال در آن سالها متداول ترین دوربین همان دوربین مداربسته آنالوگ بود و مردم مجبور بودند از همین مدل ها خرید کنند و همواره هم از تصویر ناراضی بودند یعنی با ذوق و شوق بسیار دوربین را نصب می کردند اما بعد از نصب می دیدند که تصویر صورت انسان از فاصله ی نه چندان دور هم وضوح نداشت و قابل تشخیص نبود.

دوربین مداربسته آنالوگ

البته ناگفته نماند که بعضی برندهای خوب مثل CNB، Hivision، Samsung، Lilin، BOSH و دیگر برندهای معتبر توانسته بودند در مورد شفافیت تصویر تا حدی مشتریان خود را راضی نگه دارند.

انواع بورد دوربین مداربسته آنالوگ

اما در آخر این مقاله کوتاه می خواهیم انواع بورد دوربین مداربسته آنالوگ را بشناسیم. همانطور که می دانیم مهمترین قسمت هر دوربین مداربسته همان بورد الکترونیکی داخل آن است. وظیفه ی بورد تبدیل تصویر نوری وارد شده از طریق لنز دوربین به داده های الکترونیکی و پردازش آن و ارسال به سمت DVR می باشد.

در دوربین مداربسته آنالوگ بوردها ۳ دسته بودند: سونی ( sony ) ، سیموس ( CMOS ) و CCD؛ بورد سونی که بهترین و اصل ترین دسته بود در رزولشن های ۴۲۰، ۴۸۰، ۶۰۰ و در سالهای آخر ۷۰۰TVL هم در بازار موجود بود. بوردهای سیموس هم همین بود اما با کیفیت پایین و طول عمر کوتاه. اما در مورد CCD ها باید بدانیم که کیفیت آن مابین sony و CMOS بود و کیفیت های ۸۰۰ و ۱۰۰۰TVL هم داشت اما واقعی نبود.

ان شاء الله در مقاله ای مستقل انواع بورد دوربین های مداربسته در دسته محصولات سیستم های نظارت تصویری را بررسی کرده و خواهیم شناخت.

شرکت مهندسی راه کارهای هوشمند پادراسخ

همه چیز تحت کنترل شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *